Opakovaný výskyt vší

Vážení zákonní zástupci našich žáků,

opakovaně se na Vás obracíme s žádostí o aktivní přístup v řešení PEDIKULÓZY – výskytu vší a hnid u žáků naší školy.

Jediným efektivním řešením je SPOLUPRÁCE VŠECH. Pokud někdo bude kontroly a odstraňování parazitů zanedbávat, děti a pravděpodobně i další rodinné příslušníky bude problém opakovaně trápit.

Výskyt parazitů má neblahý vliv na kvalitu vlasové pokožky, kousnutí bolí, pohyb vší ve vlasech způsobuje nepříjemné svědění. To vše má silný dopad zejména na psychiku postižených.

Jsem ráda, že většina zákonných zástupců našich žáků vyhodnotila výskyt pedikulózy jako problém, jehož řešení věnuje mnoho času i nemálo peněz (pořizováním speciálních šamponů ať na chemické nebo fyzikální bázi, praním lůžkovin, čištěním hřebenů). Nejdůležitější je nakonec MECHANICKÉ ODSTRANĚNÍ vší a hnid (vyčesáním hustým hřebenem nebo vystříháním zasažených vlasů).

Bohužel stále někteří tento problém podceňují a vši se opakovaně vyskytují. Časová i finanční investice všech je tím pádem zmařená.

Buďte, prosím, všichni tak laskavi a znovu prohlédněte dětem vlasy, odstraňte vši a hnidy, vyčistěte hřebeny a vyperte lůžkoviny.

I když vši a hnidy neuvidíte, proveďte kontrolu za týden znovu, a to nejméně ještě dvakrát.

Životní cyklus vši je od vajíčka do dospělce 17-21 dnů.

Pokud budou děti chodit do školy zavšivené, budeme nuceni kontaktovat odbor sociální péče o dítě.

Věřím, že aktivní spoluprací všech budou děti opět v klidu a cítit se dobře.

Pavlína Ben Saidová