Výtvarný experiment ve III. A

V úterý 28. 11. 2017 si žáci III. A vyzkoušeli výtvarný experiment – tvoření z netradičního materiálu. Tím netradičním materiálem byl elektroodpad – přesněji součástky vysloužilých přístrojů. Děti se spolu s paní učitelkami Mgr. Kateřinou Sedláčkovou a Markétou Svobodovou zamýšlely nad tím, kolik takového elektroodpadu kolem nás zůstává, přestože se všichni snažíme odpad třídit. Všichni jsme ho ve svých domovech našli spoustu. Shromážděný materiál děti využily k vytváření města, fantazijních rostlin a zvířat, robotů a nakonec i k vyjádření různých nálad. Žáci tvořili ve skupinkách, práce s nezvyklým materiálem je ohromně bavila a užívali si možnost popustit uzdu své fantazii. Díky vzájemné spolupráci vznikly skutečně zajímavé výtvory.

Do zmíněné hodiny výtvarné výchovy se můžete podívat ve fotogalerii. Názory dětí si můžete přečíst v připojených příspěvcích, které jsou z důvodu zachování autenticity ponechány v původní podobě bez pravopisné korektury.

web - Vv III. A