IV. A – exkurze na Letiště Václava Havla v Praze

Dne 6. 2. vyrazila IV. A na exkurzi na Letiště Václava Havla. Měli jsme tak možnost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se běžní cestující nikdy nepodívají. Viděli jsme  provoz letiště, shon na odbavovacích plochách, seznámili jsme se s dráhovým systémem, nejmodernější hasičskou stanicí v ČR a dostali jsme se do těsné blízkosti letadel. Z několika desítek metrů jsme sledovali přistání a starty letadel i jejich odbavování. Někteří žáci byli zaujati i běhajícími zajíci na letištní ploše.

Před samotnou exkurzí jsme při vstupní kontrole museli dát přednost hokejovým reprezentantům, kteří se chystali na Švédské hry. Bylo pro nás zajímavým zpestřením sledovat, jak dávají rozhovory do rádií a televize. Někteří se ochotně vyfotili s našimi malými nadšenci ledního hokeje.

Určitě to byla pěkná podívaná a moc všem tuto návštěvu doporučujeme. Byli jsme nadšeni.

Naše zážitky jsou zaznamenány ve fotogalerii.

Mgr. Zuzana Švihlová