I. A, I. B – Veselé zoubky

V úterý 5. 3. proběhl v prvním ročníku projektový den „Veselé zoubky“. Nejprve jsme dětem pustily pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, která téma otevřela a děti nalákala. S pomocí pracovních listů, skupinové práce a interaktivního programu poté děti spočítaly, kolik mají zubů, zjistily, že všechny zuby nejsou stejné a každý má svoji funkci, připomněly si, jak si zoubky mají správně čistit a že nesmí zapomínat na pravidelnou návštěvu zubaře. V I. A děti zuby namalovaly a vystřihly a společně vytvořily jednu velkou rozesmátou pusu plnou krásných veselých zdravých zoubků. V I. B. děti vymalovaly rozesmáté obličeje a zoubky dolepily z bílých fazolí. Všichni si akci pěkně užili a navíc si domů odnesli dárečky v podobě zubního kartáčku a pasty, žvýkaček bez cukru, přesýpacích hodinek a pracovního sešitu.

Eliška Chalupová a Markéta Svobodová