Slavnostní otevření polyfunkčního domu

V pátek 11. 10. odpoledne se poprvé otevřely dveře nového polyfunkčního domu pro všechny, kteří celý rok přihlíželi jeho stavbě a byli zvědaví, jak to vypadá uvnitř. Symbolický klíč od budovy převzala od paní starostky Věry Čermákové ředitelka základní školy Mgr. Bc. Pavlína Ben Saidová, a pak už se mohl každý zúčastnit některé ze série komentovaných prohlídek. Návštěvníci mohli nahlédnout do všech prostor domu. Obdivovali moderní kuchyni s bohatým zázemím a jídelnou, prostornou knihovnu i víceúčelové prostory školního klubu v nejvyšším podlaží. Dění oživily ukázky volnočasových aktivit v podání našich žáků pod vedením paní učitelek Filipové, Heráňové a Truhlářové.

Pro školu je významná zejména nová kuchyně, neboť kapacita stávající již byla nedostatečná. V knihovně si žáci nejen budou moci půjčovat knihy na čtení, ale v budoucnu bude sloužit zároveň jako studovna. Využita bude i v dopoledních hodinách pro realizaci čtenářských dílen v rámci hodin českého jazyka. Díky nově zřízenému školnímu klubu získají naši žáci 2. stupně prostor k smysluplnému trávení volného času. Můžou se zde věnovat společenským hrám nebo si zahrát stolní fotbálek, stolní hokej či stolní tenis. V případě zájmu se počítá i s konáním zájmových kroužků. Stále totiž platí, že kdo si hraje, nezlobí…

Reportáž ze slavnostního otevření polyfunkčního domu najdete ve fotogalerii.

.