Prosinec v 1. oddělení ŠD

Konec roku se v našem oddělení nesl ve vánoční atmosféře.

Neměli jsme vánoční besídku a nesměli jsme si zazpívat koledy, ale na sváteční náladě nám to neubralo.

Přelom měsíce nám nadělil něco málo sněhu, takže byla první „koulovačka“, s první adventní nedělí jsme si vánočně vyzdobili třídu, začali otvírat adventní kalendář a plnit úkoly. A v rukodělných pracech děti ukázaly svou nevyčerpatelnou kreativitu. Vyráběli jsme různé vánoční ozdoby, zdobili šišky, psali vánoční přáníčka pro své blízké a každý si domů odnesl krásně zabalený a nazdobený dřevěný svícen.

Při vaření vánočního punče pro ostatní kamarády a spolužáky z jiných tříd jsme si užili spoustu legrace a zábavy, takže věříme, že tato akce zůstane zařazena v družinových aktivitách a že si ji zopakujeme.

Poslední tři školní týdny nám tak rychle utekly a všichni jsme se loučili s přáním všeho nejlepšího a s nadějí, že nový rok přinese už jen to dobré pro všechny.

Silvie Koutná