EDUbus – mobilní polytechnická laboratoř

Považujeme za čím dál důležitější podpořit zájem žáků o fyziku, chemii, biologii a robotiku. Probudit v nich touhu po bádání a ukázat jim, že využití technologií ve výuce je ta správná cesta.

Naši žáci 6. – 8. ročníku se 25. 10. – 26. 10. 2021 zúčastnili tří vzdělávacích programů (Digitální mikroskopieKdyž je led suchýRoboti z autobusu). Žáci pod vedením zkušených a zapálených lektorů Dušana Slováka a Jiřího Havlíka pracovali s digitálními technologiemi.

Naši učitelé byli přítomni a inspirovali se, jak zapojit nové technologie a metody práce do jejich vlastní výuky. Odpoledne byla laboratoř otevřená pro ně – měli možnost vyzkoušet si její vybavení a zeptat se na zkušenosti s tímto pojetím výuky. Jednalo se o výběr vhodných témat, dostupnost vybavení a vedení žáků tak, aby prožívali své AHA momenty.

Pavlína Ben Saidová