projekt Lidice – 5. ročník

Letos uplynulo už celých 80 let do lidické tragédie a se vzpomínkami na tuto smutnou událost jsme se mohli setkat ve všech médiích. My jsme pro naše páťáky měli připravený již tradiční projekt Lidice. Nejprve jsme četli knihu Zdeňky Bezděkové Říkali mi Leni a děti prostřednictvím různých čtenářských aktivit prožívaly příběh společně s hlavní hrdinkou. Pak se seznámily s velmi podobným skutečným příběhem lidického děvčátka Věry Vokaté a spolu s malou Věruškou sledovaly tragický příběh obce Lidice. Projekt jsme uzavřeli exkurzí na místě, kde se události roku 1942 odehrály. Pietní území Památníku Lidice jsme prošli spolu s paní průvodkyní, která zasvěceně hovořila o osudech dalších lidických dětí a ostatních obyvatel obce. Hromadný hrob, základy Horákova statku, bývalý kostel a škola – o všech místech jsme se dozvěděli dojemné příběhy. Určitě nejvíc na nás zapůsobilo sousoší lidických dětí. Atmosféru místa tentokrát umocnilo i deštivé počasí. Přečtěte si, jak děti shrnuly své dojmy z exkurze i celého projektu.

Kateřina Sedláčková

Ascan22061515070 Bscan22061515080 Cscan22061515082