S VI. A a VI. B. B do vesmíru

Ve čtvrtek 15. 12. jsme se vypravili se dvěma šestými třídami na exkurzi do Planetária ve Stromovce. Měli jsme objednaný program Voyager – Příběh věčného poutníka. Shlédli jsme smělý plán letět až za hranice Sluneční soustavy.

Film vypráví dechberoucí příběh jedné z nejdůležitějších vesmírných misí v lidské historii. V roce 1977 byly vyslány dvě kosmické sondy, aby prozkoumaly nejvzdálenější zákoutí Sluneční soustavy: Jupiter, Saturn, Uran a Neptun s jejich měsíci. Díky těmto sondám jsme získali mnoho informací o vzdálených světech, první fotografie těchto těles.

V tuto chvíli, po více než čtyřech dekádách, jsou již sondy v mezihvězdném prostoru a na zlatých deskách nesou poselství mimozemským civilizacím.

Děti zaujal příběh, a hlavně jeho promítání na jednu z největších kopulí v Evropě. Půlhodinový film utekl, zaznělo spoustu informací. Poté byla moderovaná část a prostor na otázky. Po svačině jsme si prohlédli výstavu, žáci vše okoukli a vyzkoušeli a vyplnili pracovní listy.

Venku se mezitím vyčasilo, svítilo sluníčko a byl čas i na pořádnou koulovačku.

Obě třídy chválíme, exkurze se vydařila.

Irena Čermáková, Markéta Benešová, Ivana Seiserová