Duben v 6. oddělení školní družiny

Na samém začátku měsíce dubna se děti s nadšením pustily do výroby záložek pro budoucí prvňáčky. Záložky se velmi zdařily a věříme, že jsme budoucí školáčky potěšili.

Počasí nám přálo téměř celý měsíc a tak jsme mohli být na čerstvém vzduchu. Hráli jsme míčové hry, malovali křídou a poznávali přírodu v okolí.

22. 4. jsme oslavili „Den Země“. Povídali jsme si, jak chránit a udržovat přírodu, abychom se tady na Zemi cítili co nejlépe. Děti pracovaly ve skupinkách a vyzkoušely si, jak správně roztřídit odpadky do jednotlivých tříděných kontejnerů. Práce šla dětem skvěle od ruky 🙂

Závěrem tohoto dne si děti vyrobily veselou papírovou planetu Zemi.

Poslední den měsíce se nesl ve znamení čarodějnic. Ani my jsme nezaháleli, děti vyrobily moc pěkné papírové čarodějnice, které zdobí naši třídu. Pobyt venku na zahradě si děti zpestřily čarodějnickým běhacím čtením, kde měly za úkol vyluštit tajenku. Nakonec získaly sladkou odměnu.

Ivana Seiserová a II. B