Jarní dění v 1. oddělení školní družiny

Říká se „březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem“. Tato pranostika je v tomto roce stoprocentně pravdivá, protože nám počasí opravdu moc nepřálo.

Ale vůbec nás to neodradilo od příprav na svátky jara.

Povídali jsme si o prvních jarních kytičkách, které jsme poznávali při našich vycházkách a některé jsme si také vyrobili. Děti připravily výzdobu na školní bál, tvoření bylo zaměřené na jarní trhy a na Velikonoce. Poctivě jsme se učili básničky ke Dni poezie a hráli oblíbenou kartičkovou hru „já mám – kdo má“ na rozvíjení slovní zásoby. Děti si také vyplnily čarodějnický dotazník a tu svoji čarodějnici si namalovaly a daly jí čarodějnické jméno.

Pokud počasí přálo, využili jsme ho k vycházkám do lesa, hraním na různých hřištích a malováním na chodník.

Silvie Koutná