Praha hravě – akční hodina dějepisu na Karlově mostě a na Kampě

VI. A vyrazila na Karlův most a na Kampu v rámci akce Praha hravě a úspěšně konfrontovala informace ze školních lavic s realitou přímo v terénu.

Žáci nadšeně spolupracovali, přemýšleli, vzpomínali na své znalosti z dějin, běhali, soutěžili a bavili se, naprosto vtaženi do hry se sbíráním mincí a drahokamů.

Na  Karlově mostě se mimo jiné dozvěděli, jak Karel IV. zajistil pevnost mostu a proč má hlavu na stranu, našli ledňáčka i Sv. Jana Nepomuckého, vyvodili, co vybojoval Bruncvík pro české země, k čemu slouží ledolamy a spoustu dalších zajímavých věcí. Při bojovce na Kampě hledali s mapičkou stanoviště, plnili úkoly a přitom zjišťovali informace o sochách, stromech, miminkách i mlýnských kolech.

Paní průvodkyně skvěle vyprávěla. Vyprávěla tak skvěle, že zaujala úplně všechny, i ty, kteří se o historii obvykle moc nezajímají.

Šesťáci si to skutečně užili. Interaktivní hra byla pro žáky skvělou příležitostí, jak si osvěžit znalosti o Praze a doplnit příběhy z pověstí a české historie.

Štěpánka Farfánová