PBIS – Projekt na posílení pozitivních vztahů

Naše škola se zapojila do projektu PBIS, který si bere  za cíl posilování  toho dobrého, co mezi sebou máme. Někdy je třeba na to trochu upozornit, protože  poslední dobou slyšíme hodně negativního a vídáme to i ve vztazích.

Všechny třídy se v rámci projektového dne zaměřily na tři kladné hodnoty v chování, které jsme si vytyčili. Jsou to SPOLUPRÁCE, RESPEKT, ZODPOVĚDNOST.

Je velmi zajímavé, jak kreativně se k tomu žáci i jejich vyučující postavili. Většinou předcházela společná diskuze o tom, co pro nás tyto hodnoty znamenají, jak je chápeme a jestli je mezi sebou vůbec vnímáme. Pak už se v aktivitách projevily rozdíly. Jinak samozřejmě přijímají hodnoty mladší děti a jiné to bude u těch nejstarších. Co je ale pro všechny společné? Hledat a vyzdvihovat to dobré.

PBIS tým