PONDĚLÍ 27. 11. 2023 – STÁVKA

vystrazna_stavka_logo_-_letacek

Vážení rodiče,

zaměstnanci naší školy se společně rozhodli připojit se v pondělí 27. 11. 2023 k celodenní stávce vyhlášené ČMOS pracovníků školství.

Důvody stávky:

• pedagogická oblast
    • neexistence dlouhodobé vzdělávací politiky státu
    • časté změny s cílem snížit finance pro resort školství bez ohledu na dopad do kvality vzdělávání
    • snížení financování počtu hodin přímé pedagogické činnosti, které bude mít následující důsledky:
      • zrušení dělení hodin na výuku cizích jazyků, informatiky, pracovních činností
      • zrušení tandemové výuky
    • snížení financování počtu asistentů pedagoga ve školách s plně rozjetou inkluzí (u nás 17 % všech žáků)
      • žáci s potřebou podpůrných opatření ve školách zůstanou
      • počet asistentů pedagoga bude snížen
    • nedodržení účinnosti zákona o odměňování učitelů ve výši 130 % průměrné mzdy
    • snížení odměňování školních psychologů/speciálních pedagogů/sociálních pedagogů
  • nepedagogická oblast
    • snížení počtu financovaných úvazků
    • snížení tarifů nepedagogů

Stávkujeme za lepší podmínky pro vzdělávání dětí.

Věříme, že totéž si přejete i Vy.

Škola, školní družina, školní jídelna i školní klub budou v pondělí 27. 11. 2023 zavřené.