Šiškohrátky v 1. odd. ŠD

Listopad nám neposkytl moc prostoru a času na aktivity, na které jsme zvyklí v jiných měsících, ale i tak jsme byli rádi za těch pár dní, kdy děti mohly jít do družiny a konečně se setkat s kamarády.

Hodně jsme si povídali o době, kterou byli nuceni trávit doma, hráli jsme různé hry, vyráběli podzimní výrobky.

A také jsme si zahráli na lidové vypravěče. Při jedné vycházce děti stavěly obrázky z šišek a dalších přírodnin a jejich úkolem bylo vymyslet k obrázkům příběh. Mohli jsme si tak vyslechnout příběh o chaloupce na kuřích nožkách, která šla do jednoho království, o holčičce, která šla na louku a usnula tam, o příšeře z jeskyně, která měla hlad, šla do lesa a tam ji sežral vlk, příběh o dvou panáčcích a velmi vtipné bylo povídání, jak Karlův Karel postavil Karlův most :-). Napadlo by Vás něco podobného?

S velkým úsměvem jsme tak zamávali odcházejícímu podzimu a teď už netrpělivě čekáme na příchod Paní Zimy.

Silvie Koutná