Vánoční příběh: Jak se v družině vařil vánoční punč

Byla jednou jedna družina a v ní byla spousta dětí. A těm dětem někdo zakázal (už ani nevím proč) vánoční besídku, nesměly si společně zazpívat koledy, a dokonce se děti nesměly potkávat s kamarády z jiných tříd a popřát si navzájem hezké Vánoce. A všem to bylo moc líto.

A tak se děti z druhých tříd rozhodly, že potěší ostatní děti a uvaří jim něco dobrého a byl to vánoční punč.

Sešly se v kuchyňce a začaly vařit. Uvařily ovocný čaj, pořádně prohřály jablečný džus a smíchaly to dohromady. Pak přidaly spoustu koření, domácí med, no, vonělo to široko daleko. A také nakrájely vitamíny – pomeranče, mandarinky, nasypaly do mističky rozinky, ať si každý přidá to, co má rád.

A děti z třetích tříd nazdobily venku na zahradě krásný stůl. To Vám byla nádhera!

Pak už se mohlo začít ochutnávat. Děti musely jít postupně, jedna třída za druhou, všem to moc chutnalo a naše družinové přání bylo, abychom mohli příští rok vánoční punč ochutnat se všemi třídami dohromady.

Krásné Vánoce všem přejí děti z družiny a kolektiv vychovatelek.

Silvie Koutná