Květen ve 4. oddělení ŠD

Jaro jsme v družině přivítali v malém počtu, ale aspoň jsme se spolu viděli ,,na živo“ – už nám to scházelo… Pustili jsme se do projektu „Malý farmář“. Povídali jsme si o farmaření, o různých plodinách, o ekologickém hospodaření. Podívali jsme se na malé králíčky a kačenky, povídali si o jejich chovu a specifickém chování zvířecích maminek, zašli jsme na návštěvu i za koníky, popovídali o všem, co musí chovatel koní umět a dělat, jak krmit, čistit, sedlat a podívali se, jak se to dělá. Na školním pozemku jsme si naseli ředkvičky – uvidíme, jak úspěšní naši malí farmáři budou 🙂 Nakonec každý ztvárnil podle své fantazie svou vysněnou farmu.
Pro maminky jsme vytvořili k jejich svátku něco moc pěkného z nabarveného skla. A protože bylo povětšinou počasí příznivé, užívali jsme si jiné než počítačové hry – hry pohybové pěkně na čerstvém vzduchu – ovšem bohužel stále v rouškách 🙁 Teď už jsme zase pohromadě, můžeme dělat i aktivity pro více dětí a doufáme, že už nás do konce školního roku nic nepříjemně nepřekvapí…

Jana Ryklová