výprava čtvrťáků Od pólu k pólu

Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst….

tak tohle přesně si zpívali žáci čtvrtého ročníku ve středu 11. května, když ráno nasedali do autobusu a vyrazili směr Trója. Cíl byl jasně daný, zdolat cestu Od pólu k pólu. Na jihu se cestou zdrželi u tučňáků a od té doby budou vědět, jak rozeznat tučňáka Karla od tučňáka Alberta. Na severu jim dýchal na záda největší medvěd lední, který nevěděl, zda se koupat či brouzdat v ledu. V deštném tropickém lese měla rodinka orangutanů žáky tzv. na háku a velebila si ve svém výběhu, protože teplo bylo tento den opravdu velké. Žáci se chladili zmrzlinou či ledovou tříští, ale v Africe to fenek hravě zvládl svýma velkýma ušima. Na poušti musela výprava opatrně našlapovat, protože pod nohama měla pavouky, hady a další havěť.

Věřte nevěřte, někdy to bylo velké drama, ale cestu zvládla celá výprava statečně.

Za celou výpravu Markéta Svobodová