Děti z družiny se těší na Vánoce

Vánoce jsou pro děti tím nejkrásnějším svátkem v roce. Všude voní cukroví a u nás v družině se opět rozvoněl vánoční punč.

Tento rok ho uvařili děti ze III. B se svojí paní vychovatelkou a rozvoněl nám celý 1. stupeň.

Stála se na něj dlouho dopředu velká fronta a příjemným zpestřením byl letos poprvé sníh, děti si tak mohly krátit čas čekání hraním na sněhu.

Děti z druhých tříd navštívily Knihovnu Velké Přílepy, kde je tentokrát čekalo povídání o českých vánočních tradicích, které si pro ně připravila děvčata z 8. tříd. Děti se dozvěděly např. o krájení jablíček, že po sfouknutí svíčky se má sledovat, kam jde dým, nebo o pouštění lodiček.

Příjemným zpestřením byla výroba vánočního stromku origami.

Poděkování patří nejen děvčatům, ale také paní knihovnici, která nám umožnila toto setkání a my jsme se tak mohli všichni vánočně naladit.

Silvie Koutná