Zima v 1. oddělení školní družiny

Začátek nového kalendářního roku byl spojen ještě s povídáním o Vánocích a prožití svátků vánočních. Výroba obrázků příchodu tří králů zahájila naši pracovní a výtvarnou činnost, která pokračovala zimními obrázky nebo výrobky zvířátek, která mají zimní období nejraději.

Protože leden i únor se nesou ve znamení masopustu a maškarních bálů, povídali jsme si o tradicích a zvycích masopustu, děti vyplňovaly a vybarvovaly masopustní omalovánky, vyráběly masky a také si vytvořily vlastního klauna a klauní záložku.

Sněhu jsme si tentokrát moc neužili, ale i tak jsme pravidelně příznivého počasí využívali na procházky do lesa, nebo dováděním na školním hřišti a zahradě. Vedle plnění různých úkolů nám také vyšel čas na společné hry a hry se stavebnicemi ve třídě.

Silvie Koutná