Ornita – Kur domácí

V pátek 24. 3. se budovou 1. stupně ozývaly neobvyklé zvuky – samé kvokání a kokrhání. Do školy totiž přijeli zástupci společnosti Ornita se svým programem o slepicích a vejcích. Představili dětem nejhojnějšího zástupce hrabavých – kura domácího a ukázali, že slepice jsou všechno, jen ne hloupé, jak si o nich mnozí myslí. Děti se dozvěděly, jak umí slepice využívat svoji inteligenci k předstírání a manipulaci, nebo co znamená „přenos vyladění“ a jak je důležitý pro fungování hejna. Dostaly spoustu informací o tom, jak slepice chovat, jaký vybrat kurník a co slepicím zajistit, aby byly zdravé a spokojené a měly naplněné všechny přirozené potřeby pro slepičí život. Nechyběly ani ukázky živých ochočených jedinců.