Recenze výstavy linorytů

Výstava linorytů žáků základní školy byla opravdu kouzelná! Bylo nádherné vidět, jak se žáci vyjádřili v této tradiční technice a jak ji skvěle ovládli.

Musím také vyzdvihnout práci paní učitelky Alenky Dědourkové, která tuto výstavu zorganizovala. Její kreativita a nápaditost měla rozhodující podíl na kvalitě této výstavy. Je krásné vidět, jak paní učitelka motivuje své žáky a podporuje jejich umělecký růst.

Každý linoryt měl své vlastní kouzlo, styl a význam. Žáci ukázali, jak umí pracovat s tvary a barvami. Mezi působivou kolekcí dětských linorytů se také objevila originální díla pedagogů školy. Byla to krásná podívaná, která jistě zaujala každého návštěvníka, „vyryla“ mu úsměv na tváři a třeba inspirovala pro vlastní tvorbu 🙂

Marie Jednorožcová