Legenda o svatém Martinovi

Svatý Martin  je patronem vojáků a měl jednu krásnou vlastnost –  laskavost.

Obojí jsme tak maličko propojili v projektu pro žáčky prvních tříd a pro ty nejstarší na 1. stupni, kterými jsou ve staré budově žáci třídy V. B. Právě oni se stali „patrony“ pro naše nejmladší a provedli je po škole svatomartinskou stezkou. Aby se děti více skamarádily, vždy jeden velký kapitán měl na starost jednoho žáčka z I. A a druhým do týmu byl spolužák  z I. B. Nejprve si společně vymysleli název týmu. Bylo milé sledovat, jak ti starší dávají prostor fantazii malých. Když prošli stezkou, společně si vysvětlili význam lidové pranostiky a s nově získaným kamarádem se rozloučili třeba „placákem“ 😊.

Někteří páťáci se o ty malé starali opravdu s něhou a prvňáčkům jen zářila očka, že ti velcí kluci a holky jsou teď těmi jejich velkými kámoši a patrony. Věřme, že jim půjdou dobrým příkladem.

Jana Truhlářová za I. A, I. B a V. B