S termokamerami ve výuce fyziky

Do hodin fyziky jsme získali nevšední pomůcku. Měli jsme k dispozici termokamery. Na základě svých zkušeností a inovativního přístupu, se paní ředitelka rozhodla zapůjčit moderní termokamery. Tato technologie umožňuje snadno vizualizovat teplotní vlastnosti různých objektů a je považována za skvělý doplněk k výkladu o tepelných jevech.

Termokamery prošly všemi ročníky druhého stupně naší školy. Žáci měli možnost s nimi experimentovat a pochopit princip tepelného záření a vedení tepla mnohem více interaktivně. Díky této nové technologii si žáci lépe představili, jak se teplo šíří v různých materiálech a jak se chová při odrazu.

Na závěr bychom chtěli velice poděkovat paní ředitelce Pavlíně Ben Saidové za možnost pracovat s termokamerami. Tato zkušenost nám otevřela nový pohled na svět fyziky a dala nám příležitost lépe porozumět tepelným jevům. Paní ředitelka je skutečně vzorovou pedagožkou, která motivuje naše žáky k zájmu o vzdělávání se.

Martina Maršíková