Zima ve školní družině

Sněhové nadílky jsme se v lednu ani v únoru nedočkali a tak se v mrazivých lednových dnech ve všech odděleních „trénovaly“ piškvorky. Ve finále mezi sebou soupeřili ti nejlepší, první a druhé třídy mezi sebou, třetí a čtvrté třídy také mezi sebou. Výherci si odnesli zasloužené diplomy s malou odměnou a velký potlesk.

Příjemným zpestřením jsou pro nás setkání s panem Hejnicem z dramatického kroužku a s jeho žačkou. Již podruhé si pro nás připravili improvizační představení, jehož námět vybírají samy děti z publika. Děti se tak stanou součástí děje. Další setkání máme naplánované v průběhu měsíce března a také v dubnu.

Každoročním zimním tématem bývá přikrmování zvířátek a ptáčků. A abychom se tématu nevěnovali jen teoreticky, ale i prakticky, vyrobili jsme přírodní krmítka pro ptáčky a vytvořili jsme v lese na Hajnici ptačí strom. Děti popřály ptáčkům dobrou chuť a zanechaly jim vzkaz, že už se moc těšíme na jejich jarní štěbetání.

Silvie Koutná