Výukový program Veselé zoubky

Dne 1. 3. 2018 se naši žáci prvních tříd zúčastnili programu Veselé zoubky. Zhlédli pohádku o Hurvínkovi, jak ho bolel zoubek. Poslechli si názorný interaktivní výklad se spoustou obrázků, otázek, úkolů, křížovek… Dozvěděli se, jak se jednotlivé zuby jmenují, nebo jaké části každý zub má. Zkoušeli si čistit zuby správným způsobem na novém názorném výukovém modelu chrupu.  Vyplňovali pracovní listy. Dostali hezké samolepky a ke konci programu i papírové taštičky plné překvapení a dárečků, které se jim budou hodit při péči o vlastní chrup – kartáček a pasta na zuby, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru. Program se dětem moc líbil. Dozvěděly se spoustu nových zajímavých věcí ohledné pravidelné a správné péče o svůj chrup. Téma zdravých zubů děti využily i ve výtvarné výchově.

Fotodokumentaci programu najdete ve fotogalerii.

Mgr. Anna Jirkovská