Jak jsme přivítali jaro

Jistě mi dáte za pravdu, že jaro a poezie k sobě patří. Proto byl 21. březen pro žáky naší školy dnem, v němž prokazovali své schopnosti předávat okouzlení z poezie posluchačům a porotě.

V CVA  úderem 14. hodiny vypukla recitační soutěž pod záštitou paní knihovnice Jany Kouřimské.

Recitátorů  – vítězů  třídních kol – se sešlo 29 a dost posluchačů z řad rodinných příslušníků a také z řad  spolužáků .

Soutěžilo se ve třech kategoriích a výkony soutěžících daly porotě ve složení vyučujících Jany Doležalové, Jitky Farové, Anny Řezáčové a paní starostky Věry Čermákové zabrat.

Největší radost máme ze zájmu dětí o poezii, z toho, že se jí snaží porozumět a zážitek z ní zprostředkovat posluchačům. Přejeme všem zúčastněným, aby jim tento zájem a okouzlení poezií nejen vydržely, ale ještě se prohloubily a upevnily.

Těšíme se, že se s většinou z nich sejdeme na dalším ročníku naší již tradiční jarní recitační soutěže.

Fotodokumentaci soutěže najdete ve fotogalerii.

PaedDr. Anna Řezáčová

Výsledky recitační soutěže 21