Beseda o Africe s panem Mgr. Liborem Schwarzem

V pátek 10. 11. 2017 proběhla ve škole beseda s panem Mgr. Liborem Schwarzem o jeho cestách po Africe. Besedy se zúčastnili žáci 7. ročníku v rámci výuky zeměpisu. Od prvního okamžiku až do samotného konce pan Schwarz velice poutavě vyprávěl svoje zážitky z cestování po Africe. Popisoval život místních obyvatel, vyprávěl o setkání se zvířaty – se lvy, nosorožcem, hrochem a spoustou dalších zvířat. Zajímavě povídal i o historii míst, která navštívil. Žáci se dozvěděli, jak se v Africe těžily diamanty, které evropské státy měly v Africe kolonie a mnoho dalších informací. Vyprávění doprovodil spoustou nádherných fotografií a také krátkým filmem.

Ráda bych touto cestou chtěla panu Mgr. Schwarzovi poděkovat za zajímavé vyprávění, které žáci sledovali s velkým zaujetím. Beseda se žákům velmi líbila a vyprávění odměnili  bouřlivým potleskem.

Mgr. Zdeňka Hloušková