Exkurze pravěkem

Ve středu 22. 11. 2017 měli všichni žáci naší školy možnost nahlédnout do světa pravěku.

Dozvěděli se spoustu zajímavých informací, například čím pravěcí lidé malovali kresby na skály. Jak skladovali potraviny, aby se jim nezkazily.

Prohlédli si vycpaný exponát mamuta a poslechli si, že je příbuzný se slonem indickým a že je býložravec. Dozvěděli se, jak ho pravěcí lidé dokázali ulovit. Zajímavé bylo i vyprávění o šavlozubém tygrovi, který mohl vážit až 300 kg.

Žáci byli poučeni, že naším velkým kulturním bohatstvím je keramická soška Věstonická Venuše.

Měli možnost si vyzkoušet uvázat pevnou obuv z kůže a provazu nebo nadrtit mouku z obilí.

Exkurze se žákům moc líbila.  Do přednášky se zapojovali a měli mnoho dotazů,  na které paní lektorka ochotně odpovídala.

Díky SRPŠ, který program finančně zajistil, jej měli všichni žáci zdarma. Děkujeme!

Na průběh programu se můžete podívat díky bohaté fotodokumentaci.

Mgr. Anna Jirkovská