Prosinec v 6. oddělení školní družiny

V prosinci jsme si s dětmi moc užívali. Vyráběli jsme vánoční ozdoby, které děti rozdaly rodičům na vánoční besídce. Vyrobily si také záložku do knihy ve tvaru sněhuláka.

Při nepříznivém počasí jsme si povídali o vánočních zvycích a tradicích. Děti se velmi aktivně zapojovaly, které zvyky a tradice doma dodržují, a naopak jsme si vysvětlili zvyky a tradice, které zase neznaly.

Děti velmi rády hrají hry, a tak jsme si zahráli nové vánoční hry „Já mám, kdo má?“ a také Černého Petra, který se nesl v duchu Vánoc. Děti si hry natolik oblíbily, že jsme je hráli neustále dokola.

V půlce prosince jsme se konečně dočkali pořádné zimy a sněhové nadílky. A tak jsme na nic nečekali a s dětmi i z 5. oddělení si užili pořádnou bobovačku a koulovačku.

Závěrem roku jsme s dětmi uspořádali vánoční besídku s výborným punčem a vánočkou a těšili se na Ježíška, který už klepal na dveře.

Vše nejlepší v novém roce přeje

Ivana Seiserová