Mikuláš a jeho družina andělů z IX. A a IX. B zachraňují první stupeň před peklem

V úterý 5. 12. se na naší škole odehrál neuvěřitelný příběh, když se žáci z devátých tříd, převlečení do kostýmů čertů, andělů a samotného Mikuláše, vydali za dětmi na prvním stupni. Mikuláš, držící ve své knize hříchů seznam zlobivců, byl doprovázen krásnými shovívavými anděli a čerty těšícími se na nové přírůstky do pekla.

S přímluvou andělů a doprovodem několika skvěle nacvičených básniček se však situace nečekaně obrátila. Zlobivci začali prosit o odpuštění a slibovali, že budou poslouchat a chovat se lépe. Andělé, které žáci ztvárňovali s velkým nadšením, se za všechny děti přimluvili a tím zachránili pár nepokojných duší před pekelnými plameny.

Na závěr akce byly děti prvního stupně odměněny sladkostmi, které andělé rozdávali s úsměvem na rtech. A co dostali zlobilové? Brambory! Ano, sice nebyly žádné ohnivé kuličky, ale věřte, že brambory dokážou být pro zlobivce také nemilým překvapením.

Všechny děti letos peklu unikly a teď se budou určitě moc snažit, aby to s nimi nebylo nahnuté i příští rok.

Klára Mušková