Lyžařský kurz – 4. den

Dnes nejhezčí den, upravená sjezdovka s tvrdším sněhem, všichni na pomě. Celé dopoledne na sluníčku. Piloval se styl různým způsobem, děti si vyzkoušely carving.

Odpolední procházka skrz starou zástavbu a lesem do sklárny Harrachov. Tam exkurze více jak 300leté výroby skla – Sklárna a minipivovar Novosad. Průvodce nás seznámil s historií sklárny, se sortimentem výrobků. Pak jsme se dostali k pecím, kde 3 party sklářů foukaly různé výrobky. Děti výroba zaujala. Poté jsme postoupili do brusírny a do přízemní prostory, kde shlédli vodní pohon.

Součástí vstupenky byla i návštěva Muzea skla, kde jsou dvě patra výrobků celé místní sklářské historie. V prodejně jsme okoukli současný sortiment, který se zdál dětem drahý a návštěvu jsme zakončili v cukrárně.

Cestu zpět jsme zvolili po hlavní silnici a prošli vlastně celé město.

Byl to pěkný pestrý den.

Za všechny Irena Čermáková