Den Země

Den země se od roku 1970 staví 22. dubna. Ve škole si jej pravidelně v tento den připomínáme, ale významněji jej slavíme v tomto období. Letos nám to vyšlo na 17. a 18. červen. Žáci devátých ročníků v rámci předmětu environmentální výchovy již několik let připravují soutěžní oslavu tohoto dne pro první stupeň právě v červnu. Je to takové vyvrcholení tohoto vyučovaného předmětu. Zpravidla žáci IX. A připravují dopolední program pro A paralelky prvního stupně a IX. B pro B paralelky prvního stupně. Ročníkově smíšená družstva soutěží v deseti disciplínách. Mezi letos oblíbené disciplíny patřilo lovení odpadků z oceánu, pojídání jablek bezezbytku a překážková dráha s přenášením drahocenné vody.

Všem zúčastněným deváťákům velice děkuji za jejich pracovní nasazení. Při přípravě úkolů byli velmi samostatní. Je to radost, pracovat s dětmi připravenými na další etapu jejich života. Nemusíme o ně mít strach, oni si v životě poradí 🙂

Martina Maršíková