Sportovní dny

Ve dnech 13. 6. a 14. 6. 2024 proběhly na naší škole sportovní dny pro I. a II. stupeň. Akce byla zorganizována na fotbalovém hřišti, počasí nám přálo a děti si sportování užily. V každé kategorii absolvovaly 10 disciplín.

První až čtvrté třídy běhaly 50 m na čas, skákaly do dálky, hrály vybíjenou, házely na cíl, absolvovaly opičí dráhu, štafetu mezi tyčemi na čas, střílely na bránu, hrály kroket, skákaly na velkých míčích a přetahovaly lano. Starší ročníky to měly obdobně, jen běhaly na čas 60 m a měly navíc štafetu kolem fotbalového hřiště.

Některé děti předváděly opravdu úžasné výkony a bylo skvělé sledovat jejich zapálení a snahu o co nejlepší výsledek. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. 1. a 2. třídy, 3. a 4. třídy, 5. a 6. třídy, 7. a 8. třídy. Žáci devátých tříd pomáhali jako rozhodčí a zapisovatelé a většina z nich zvládla svoji roli skvěle, za což si zaslouží velké poděkování. Všichni zúčastnění obdrželi na závěr něco dobrého na doplnění kalorií a medailisté k tomu památeční diplomy.

Výsledky:

1. – 2. třídy: 1. místo – 2.B, 2. místo – 2.A, 3. místo – 1.B, 4. místo – 1.A

3. – 4. třídy: 1. místo – 3.B, 2. místo – 4.B, 3. místo – 4.A, 4. místo – 3.A

5. – 6. třídy: 1. místo – 6.A, 2. místo – 6.B, 3. místo – 5.B, 4. místo – 5.A

7. – 8. třídy: 1. místo – 8.A, 2. místo – 8.B, 3. místo – 7.C, 4. – 5. místo – 7.A, 7.B

Miloslava Šestáková