Dnes jsme zamířili do Londýna. Vyhrnuli jsme se z autobusu u Tower of London a během několika hodin proběhli nejznámější místa ve města. Krátká plavba po Temži nám nabídla výhledy na London Eye, Big Ben i Parlament a pak jsme vyrazili přes Trafalgar Square a St. James’s Park k Buckinghamskému paláci.
Na bulváru The Mall jsme narazili na nácvik slavnostní přehlídky Trooping the Colour, což byl skvělý zážitek. Jen místní husy v parku mezitím provedly vlastní vojenskou operaci a zabavily část našich svačin.
Buckinghamský palác byl vrcholem dopoledne. Slunce pálilo, koně po nácviku přehlídky odvedli svou práci a ve vzduchu se mísila slavnostní atmosféra s vůní, kterou si někteří zapamatují možná víc než samotný palác.
Po rozchodu u Piccadilly Circus se naše skupina rozprchla do obchodů a restaurací rychlostí světla. Odpoledne jsme prošli ještě Covent Garden a pak už naskákali do autobusu směr Grosvenor Hall.
Komu se Londýn líbil, ten se sem určitě rád vrátí. A komu ne – i takoví byli – ten po návratu jistě ocení klid Velkých Přílep 😊
Za celý tým Lucie Houšková
