V pondělí 25. května se konala na fotbalovém hřišti Velkých Přílep přátelská utkání mezi naší školou a ZŠ Libčice. Proběhla dvě utkání. Kategorie šestých, sedmých tříd a kategorie osmých a devátých tříd. Žáci školy přišli hromadně tuto akci podpořit a fandit našim týmům.
Děkujeme přílepskému fotbalovému klubu za přípravu hřiště a možnost využití kabin. Také jsme vděčni dobrovolným rozhodčím, bez kterých by akce nemohla proběhnout.
V mladší kategorii předvedli žáci naší školy nádherný výkon. Pracovali jako jeden tým, nahrávali, spolupracovali a divákům zprostředkovali mnoho hezkých chvil a úžasnou podívanou na pěkný fotbal. Zcela zaslouženě zvítězili 7 : 0.
Kategorie starších žáků byla velmi vyrovnaná. Bohužel touha některých předvést se před svými vrstevníky byla silnější, než soustředěnost a důraz na kolektivní výkon. Většina hráčů z naší školy se o to snažila, nicméně někteří, ve snaze strhnout na sebe pozornost, zapomněli na to, že fotbal je týmová hra. Ve druhém poločase jsme měli lehkou převahu a nakonec naše škola zvítězila 4 : 3.
Všichni hráči obdrželi krásné památeční medaile vyrobené v naší škole díky paní učitelce Janderové a paní učitelce Štěrbové. Každý tým dostal pamětní list, který vytvářeli žáci školy. Ceny všem předávala paní ředitelka Pavlína Ben Saidová, ta celou akci zaštítila a umožnila její konání. Strávili jsme pěkné sportovní dopoledne.
Složení týmů ZŠ Velké Přílepy:
Kategorie šestých a sedmých tříd:
V. A – Jakub J., V. B – Pavel D., VI. A – Maxmilián D., VI. B – Sebastian K., David H. (brána 2. poločas), VII. A – Jakub D., Lukáš B., Matyáš K., Jakub Š., Jakub O., Vojtěch Š., VII. B – Šimon L. (brána 1. poločas, pak hra), Daniel N., Jan M., David F., vedoucí týmu – T. Krčmářová
Kategorie osmých a devátých tříd:
IX. A – Tadeáš B., Lukáš K., Jan K., David P., Lukáš P., IX. B – Pham Anh Tuan, Štěpán B., Klára C., Jakub M., Vojtěch P. (brankář), IX. C – Jakub S., Miloslav V., Daniel B., Tadeáš S., Jaroslav P., VIII. A – Matěj T. (brankář), vedoucí týmu – M. Šestáková
Miloslava Šestáková
