Bezpečně do školy a ze školy

Všichni naši žáci si ve středu 6. 9. 2023 v rámci projektu Bezpečně do školy a ze školy připomněli, jak se správně chovat v dopravním provozu. Praktické aktivity v ulicích Velkých Přílep i nejbližšího okolí byly zaměřené na pravidla silničního provozu pro chodce (jednotlivce nebo skupiny) i cyklisty. Žáci si připomněli i rizika spojená s používáním mobilních telefonů při pohybu na pozemních komunikacích. Nechybělo trénování přecházení vozovky na různých typech přechodů, žáci si všímali dopravních značek a vysvětlovali si jejich význam. Druháci si po návratu do třídy dokonce vyrobili sešit, který jim bude sloužit jako učebnice značek.

Naše nejmenší čekala v pátek 8. 9. 2023 první návštěva – s preventivním programem zaměřeným na bezpečnou cestu do školy za nimi přijela policistka por. Anna Štisová s vedoucím BESIPu pro Středočeský kraj Ing. Miroslav Poláchem. Žáci se seznámili se základními pravidly při přecházení vozovky na přechodu pro chodce, připomněli si správnou jízdu na kole v doprovodu dospělého a zhlédli krátký film o viditelnosti na silnici. S tím souviselo i povídání o reflexních prvcích. Všichni  dostali „zajíčka reflexáčka“, který jim udělal radost, ale pokud ho vhodně použijí, třeba zavěšením na aktovku, může se stát i jejich ochráncem.